Гість


Тут навчаються майбутні лідери         Навчання – це лише одна з пелюсток тієї квітки, що зветься вихованням.
Реєстрації
Меню
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 179
Міні-чат
Міні - чат Міні - чат
200
Block title
Block content
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відвідувачі сайту
Flag Counter

Як мотивувати дитину до навчання після канікул
Канікули добігли до кінця, діти знову відчули смуток через необхідність йти до школи й досить неохоче повертаються до звичного розпорядку дня. Повертаючись після канікул у школу, дитина може виглядати дещо пригніченою. Так, вона знову зустрічається з однокласниками, яких давно не бачила. Але вона сумує за днями, коли не потрібно було рано вставати, іти в школу, а можна було весь день гуляти або займатися всілякими цікавими заняттями. Однак є багато способів викликати у дитини позитивні емоції з приводу повернення до шкільного навчання.
  • Вигадайте приємні стимули – візьміть дитину до крамниці
Перед початком навчального року в магазинах проводяться розпродажі товарів для школи, дитячого одягу тощо. Діти люблять цей етап підготовки до школи: вони охоче ходять разом із батьками в магазин й обирають шкільне приладдя. Тому не варто самостійно купувати дитині речі для навчання, ліпше візьміть її із собою в крамницю. Дозвольте дитині самотужки обирати для себе речі, шкільний одяг. На закінчення вашого шопінгу придбайте дитині невеличкий подарунок або іграшку. Скажіть дитині, що ці приладдя вона отримає тільки тоді, коли піде в школу. Це схоже на те, щоб дозволити дитині обрати собі подарунок на День народження. Якщо вона не зможе отримати його до початку навчання, то буде з нетерпінням чекати дня, коли піде в школу.
Якщо у вас старшокласник, пам’ятайте, що він піклується про зовнішність, навіть якщо не розповідає вам про це. Тому з підлітком доречно буде піти до магазину і купити новий одяг, який він обере самостійно. Обновка — ще один стимул повернутися в школу.
Дозвольте дитині виявити її індивідуальність у процесі підбору шкільного приладдя. Запропонуйте їй обрати щоденник із зображенням її улюбленого поп-виконавця, і вона обов'язково захоче похвалитися ним перед однокласниками.
  • Плануйте цікаві вихідні
Коли дитина піде в школу, плануйте цікаві заходи на вихідні, щоб їй було легше звикнути до робочого розпорядку. Сходіть (поїдьте) із нею в парк атракціонів, аквапарк, зоопарк або на футбольний матч за участю її улюбленої команди. Це може стати справжньою подією для дитини на тлі робочих буднів. Подібно до купівлі шкільного приладдя, якщо ви зберігаєте інтригу з приводу вихідного дня, дитина рахуватиме дні до вихідних в очікуванні цікавих подій.
Захопливий захід на вихідних можна також використовувати як винагороду за добре проведений навчальний тиждень. Скажіть дитині, що ви нікуди не підете, якщо вона не буде вчасно вчити уроки, прокидатися в школу тощо. Це може стати для дитини позитивною мотивацією.
  • Складіть список книг, необхідних для навчання
Іноді вчителі на початку навчального року дають список книг, які діти вивчатимуть упродовж чверті. Якщо ж ні, ви самі можете поцікавитися про це у вчителя. Потім варто сходити з дитиною у бібліотеку або книжковий магазин і подивитися, чи є там необхідні книги зі списку.
Підготуйте дитину заздалегідь, щоб вона могла впоратися зі шкільною програмою. Усвідомлення, що вона випереджає навчальний процес, додасть їй упевненості, мотивуватиме до навчання.
  • Нормалізуйте режим сну
Під час канікул дитина швидко відвикає від розпорядку дня. Як старшокласникам, так і молодшим школярам треба поступово повернутись до звичного режиму сну. Батькам варто пам’ятати, що школярам до 12 років слід спати не менше 8, а то й усі 9-10 годин. Тому, якщо заняття в школі починають о 8-й ранку, беремо дві години на збори та дорогу і вираховуємо: до ліжка треба йти не пізніше 22:00. У графік необхідно «вписуватися» заздалегідь: хоча б за кілька днів до повернення в школу. Старшокласникам  буде достатньо восьми годин сну.
У перші дні після канікул уважніше придивіться до самопочуття вашого школяра. Якщо бачите, що зранку він млявий, роздратований — додайте кілька годин сну і не пресуйте ранніми підйомами.
Буває таке, що молодші школярики починають ранок зі сльозами: «Хочу спати». Не тисніть і не сваріться з дитиною. Можна навіть один раз піти на поступки: «Гаразд, сьогодні ти набираєшся сил і робитимеш завдання вдома, але спати ляжеш на дві години раніше». До речі, першокласникам бажано дати додаткову годину денного сну.
  • Як прокинутися самому та допомогти дитині
Дозвольте дитині рухливі ігри з друзями на вулиці. А самі влаштовуйте довгі прогулянки із сином чи донькою. Дитина має гуляти на свіжому повітрі протягом дня, а також півгодини перед сном. І це — незалежно від погодних умов. Добре, якщо маєте собаку — завжди є необхідність вивести її на подвір’я. До того ж дітям подобається грати з тваринами.
 
  • Задовольніть потребу в спілкуванні
Соціалізація та спілкування з однолітками в школі — така ж важлива частина навчання, як і уроки. Тому зустріч із друзями та ігри з однокласниками можуть стати гарним стимулом, щоб повернутися до школи.
Після довгих канікул ви помітите, що дитина рветься гуляти з однолітками з подвійною силою. Не нервуйтесь і не забороняйте цього — дітям треба задовольнити потребу в спілкуванні. Поступово баланс навчання та розваг нормалізується.
 
  • Не сваріть за оцінки
Батькам не слід хвилюватися, що під час тривалих канікул дитина «все забула».Якщо насправді призабула щось і приносить додому не найвищі оцінки в перші тижні навчання — не дратуйтесь і не сваріть. Краще порадійте за дитину: значить, вона дійсно добре відпочила.Не тисніть з надмірним навантаженням у перші тижні. Доповнювати режим позашкільними гуртками та додатковими заняттями потрібно поступово і дозовано. Надмірні навантаження зараз не будуть ефективними. Курси іноземної мови, заняття з репетиторами — зачекають. А ось спортом і музикою краще починати займатись одразу, якщо це подобається дитині.
Найголовніше правило: частіше запитувати дитину, чим вона насправді цікавиться та захоплюється.
  • Складіть «карту тижня»
Далеко не всі діти ладнають із тайм-менеджментом, тому спробуйте і допоможіть вашому школяру скласти розклад на день і тиждень. Не треба примусу, робіть це у формі забави. Повісьте на видному місці «карту тижня» з наклейками, стікерами і смайлами. Окрім шкільних занять внесіть туди гуртки, спортивні активності та обов’язково — розваги: походи в кіно, до театру, у гості. Позначте на карті-календарі дні народження друзів вашої дитини, а також майбутні поїздки та походи. Дітям зазвичай дуже подобаються такі календарі, і вони охоче дотримуються яскравого розкладу, який створили власноруч.
Вас може зацікавити...

Категорія: Поради | Додав: Kobylynska (02.09.2021)
Переглядів: 97 | Рейтинг: 0.0/0

Для переходу на дану сторінку з мобільного пристрою відскануйте QR-код

Всього коментарів: 0

Додати коментар


Имя:*
E-Mail:
Коментар:
Підписка:1
Код *:

Популярні теги

Теги
Оголошення