Гість


Тут навчаються майбутні лідери         Навчання – це лише одна з пелюсток тієї квітки, що зветься вихованням.
Реєстрації
Меню
Категорії розділу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всего ответов: 179
Міні-чат
Міні - чат Міні - чат
200
Block title
Block content
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відвідувачі сайту
Flag Counter

ВЧЕНІ НА КАНІКУЛАХ: ДОСЛІДИ, ЯКІ СПОДОБАЮТЬСЯ ДІТЯМ БУДЬ-ЯКОГО ВІКУ

Хто сказав, що із приходом літа у дітей згасає пристрасть до наукових досліджень? Скоріше навпаки. Але тільки якщо мова йде про дослідження цікаві, яскраві, незабутні.

Ми зібрали для вас експерименти з хімії та фізики, які вразять уяву дітлахів від 3 і до... Загалом, батькам, теж сподобається. Так що без тата не починайте!

Поза законом

Неньютонівська рідина - незвичайна речовина, яка поводиться одночасно і як рідина, і як тверде тіло. «Виносячи мозок» масу легко зробити вдома самим. Для цього потрібно просто змішати 1,5 частини крохмалю із 1 частиною води.

Результат - вражаюча маса, яка застигає у русі і миттєво стає рідкою у стані спокою. Враження від взаємодії із неньютоновской рідиною приблизно такі ж, як від зустрічі з інопланетянином.

Грати нею, кидаючи, мнучи, збираючи, можна годинами. Але від теплих рук вона підсихає і потроху втрачає свої чудо-властивості. Для їх відновлення достатньо час від часу додати трохи води.

Живі дракони

Досліди з серії "Фараонова змія" - це коли з нічого прямо на очах виростає щось незрозуміле і дивне.

Варіант перший. Кладемо на тарілку гірку просіяного піску з ямкою посередині і поливаємо його спиртом. Вийшов імпровізований пальник. В ямку засипаємо суміш - 1 \ 4 ложка соди + 1 ложка цукру. Підпалюємо. Набираємося терпіння.

Через хвилину-дві суміші почнуть чорніти і багаторазово збільшуватися у розмірах, виходячи що з ямки, як змія, дракон, змій або будь-яке інше чудовисько відповідно до інтересів вашої дитини.

Майте на увазі, що в місці проведення досвіду буде неприємно пахнути паленим цукром, так що краще всього влаштовувати цей експеримент на вулиці.

А ось ще одна варіація цього ж досвіду. Як пальник використовуємо таблетки сухого спирту. На них кладемо таблетки глюканату кальцію, які можна купити в аптеці. Підпалюємо. У цьому випадку шоу буде дещо відрізнятися: змій буде більшим, хоч вони будуть і дрібніші, а рости вони будуть швидше.

Цитрусова фізика

Простий, але ефектний досвід-фокус із повітряною кулькою. Якщо бризнути на кульку соком з апельсинової цедри, кулька лопне. Справа в тому, що в ефірних маслах апельсина міститься речовина, що роз'їдає гуму. Якщо непомітно змочити палець апельсиновим аромо-маслом, а потім доторкнутися цим пальцем до кульки, він негайно вибухне до захоплення враженої публіки.

І ще трохи цитрусових юному фізику. Опустіть у воду очищений і неочищений мандарини. Очищений відразу потоне, а неочищений – ні. На плаву його тримає повітряний прошарок між фруктом і шкіркою. Точно так надувний круг тримає на воді юного дослідника, коли той купається. Найприємніше в цьому науковому експерименті те, що після нього досліджувані об'єкти можна з'їсти.

Гумове яйце

Якщо покласти в оцет звичайне куряче яйце, то через пару днів ви отримаєте дивовижний результат. Шкаралупа яйця практично повністю розчиниться, залишивши лише тонку плівку. Яйце буде виглядати прозорим, а на дотик нагадувати гумовий м’ячик. Майте на увазі, що всередині - це все те ж сире яйце, так що занадто натискати на нього не варто, а вивчати краще над підносом. Цей досвід демонструє, як кислота впливає на кальцій, і є відмінною ілюстрацією до розповіді про користь чищення і догляду за зубами.

Вогонь-невидимка

Запаліть сірник і тримайте на відстані 10-15 сантиметрів від стіни. Запропонуйте дитині посвітити на сірник ліхтариком. На стіні буде видно тінь руки і самі сірники, а вогонь видно не буде! Справа в тому, що вогонь - це і є світло, а значить, тіні не відкидає. Виглядає цей простий і зрозумілий досвід містично-заворожуюче.

Невидиме чорнило

Намалюйте або напишіть щось на білому аркуші молоком, дайте зображенню висохнути. Покажіть дитині чистий аркуш, а потім пропрасуйте його праскою. Дитина побаче, як на аркуші з нізвідки виникає малюнок! Для малюка це просто фокус, дітям старшого віку можна пояснити, що деякі речовини в молоці під дією тепла швидко руйнуються. При цьому хімічному процесі виділяються продукти горіння, що і змушує малюнок темніти.

До речі, в якості симпатичного чорнила можна використовувати сік лимона або соду, розведену у воді в пропорції 1: 1. Піратські карти, шпигунські послання, таємні записки... Які нові ігрові перспективи дарує нам наука!

Всі досліди виконуйте тільки у Вашій присутності, не залишайте дітей одних, пам'ятайте про правила техніки безпеки 

Вас може зацікавити...



Джерело: http://www.4mama.ua
Категорія: Поради для батьків | Додав: xFlooDx (04.11.2018)
Переглядів: 355 | Рейтинг: 0.0/0

Для переходу на дану сторінку з мобільного пристрою відскануйте QR-код

Всього коментарів: 0

Додати коментар


Имя:*
E-Mail:
Коментар:
Підписка:1
Код *:

Популярні теги

Теги
Оголошення